Szkolenie online

Misselling usług finansowych

Misselling usług finansowych
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Zakaz missllenigu, czyli tzw. nieuczciwej sprzedaży został wprowadzony do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów stosunkowo niedawno. Jako uzasadnienie dla jego wprowadzenia wskazywano fakt, że rynek usług finansowych wiąże się ze zwiększonym ryzykiem dla konsumentów, gdyż oferowane na nim produkty mają szczególny i często skomplikowany charakter. Z tego względu zdecydowano, że państwo powinno szczególnie chronić interesy konsumentów na tym rynku. Niestety pomimo dobrych intencji, wprowadzone przepisy dotyczące missellingu nie są jasne, a ich stosowanie, może wiązać się wieloma wątpliwościami natury interpretacyjnej.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Podczas naszego szkolenia online dowiesz się m.in.:

 

  • na czym dokładnie polega tzw. misselling usług finansowych, o którym mowa w przepisach ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów i kogo ta regulacja prawna dotyczy
  • do kogo faktycznie jest skierowany zakaz tzw. missellingu i czym jest tzw. usługa finansowa
  • jakiego rodzaju działania mogą być uznane za tzw. misselling
  • jakie konsekwencje prawne powoduje stwierdzenie przez Prezesa UOKIK faktu naruszenia zakazu missellingu przez przedsiębiorcę
  • jaka jest sytuacja prawna pracownika, który poprzez swoje działania naruszył zakaz missellingu.

 

Uzyskasz również informacje, jakie wytyczne i rekomendacje powinien wprowadzić przedsiębiorca - aby jego pracownicy poprzez swoje działania nie dopuszczali się tzw. "nieuczciwej sprzedaży" (czyli misselingu) Podczas szkolenia będziesz mógł zadać pytanie naszemu Ekspertowi.
Szkolenie dedykowane jest w szczególności dla pracowników banków, choć jego adresatami są wszystkie podmioty, które sprzedają tzw. usługi finansowe (a więc także zakłady ubezpieczeń, firmy pożyczkowe itd.).

Prelegenci

Prelegenci

Dr Małgorzata Urban - Theocharakis

Doktor nauk prawnych, autorka rozprawy doktorskiej pt. "Modele organizacyjne nadzoru bankowego", były pracownik Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego, obecnie wykładowca akademicki współpracujący z wieloma renomowanymi uczelniami m.in.: SGH, Uczelnia Łazarskiego, Politechnika Warszawska, Europejska Szkoła Prawa i Administracji itd. Główne obszary zainteresowań autorki to prawo bankowe, a także zagadnienia związane z prawem europejskim i gospodarczym.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 12:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 11:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: LEX Banki, LEX Banki Premium, LEX Banki Prestige, LEX Banki Prestige Nowa Oferta

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com