Szkolenie online

Nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza: zmiany w kształceniu podyplomowym oraz zatrudnianiu lekarzy

Nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza: zmiany w kształceniu podyplomowym oraz zatrudnianiu lekarzy
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Podpisana przez Prezydenta nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza w trakcie prac legislacyjnych wywołała niemałe kontrowersje. Przepisy dotyczące powoływania się na klauzulę sumienia wzbudziły dyskusje w środowisku medycznym. Głównym założeniem nowelizacji było jednak wprowadzenie nowych zasad kształcenia lekarzy (m.in. wprowadza szybką ścieżkę potwierdzania kwalifikacji zawodowych oraz centralny nabór na specjalizacje). Ponadto w ramach nowelizacji wprowadzono nowe warunki przeprowadzania eksperymentu medycznego, związane m.in. z ochroną jego uczestników oraz kierowania eksperymentem przez lekarza.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego udziału w tym szkoleniu. Więcej szczegółów i zapisy znajdziesz tutaj>>

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Zmian wprowadzanych przez ustawę o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw jest całe mnóstwo, i odnoszą się one nie tylko do przyznawania prawa wykonywania zawodu, organizacji kształcenia przed- i podyplomowego czy warunków uznawania kwalifikacji zawodowych. Chcąc kompleksowo przedstawić Państwu najważniejsze z punktu widzenia lekarzy oraz placówek zatrudniających personel medycznych modyfikacje jakie wprowadza nowelizacja zapraszamy więc do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się 20 sierpnia o godz. 14.00. W jego ramach nasz ekspert p. Radosław Tymiński omawiając zmiany w ustawie o zawodzie lekarza skupi się m.in. na takich zagadnieniach jak:


• zmiany w kształceniu podyplomowym (w szczególności związane z centralnym systemem kwalifikacji i rozdziału miejsc rezydenckich czy zakresem praw i obowiązków przysługujących lekarzowi odbywającemu szkolenie specjalizacyjne)


• obowiązki ciążące na lekarzu w przypadku powołania się na klauzulę sumienia


• nowe zasady przeprowadzania eksperymentu medycznego


• zmiany w przepisach dotyczących doskonalenia zawodowego lekarzy (m.in. kwestia ich finansowania)


Webinar poprowadzi Pan Radosław Tymiński - doktor nauk prawnych, radca prawny oraz wykładowca prawa medycznego na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasz prelegent na co dzień zajmuje się obroną lekarzy w sprawach sądowych i obsługą podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich oraz znany jest m.in. z prowadzenia bloga www.prawalekarza.pl.
Szkolenie skierowane jest zarówno do kadry zarządzającej w podmiotach leczniczych, jak również zatrudnionych w nich lekarzy (w szczególności lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne). W trakcie szkolenia będą Państwo mogli zadać pytania naszemu ekspertowi, na które odpowie po głównej części webinaru.

Prelegenci

Prelegenci

Radosław Tymiński

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk prawnych, ekspert do spraw legislacji, radca prawny. Jest autorem licznych publikacji prawnomedycznych oraz kilku książek z tego zakresu. Prowadzi bloga www.prawalekarza.pl. Jest wykładowcą prawa medycznego na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się przede wszystkim obroną lekarzy w sprawach sądowych oraz obsługą podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

 

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 20 sierpnia 2020r o godz. 14:00. Potrwa 1 godzinę, max 75 minut.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 13:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox
- wtyczka Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

LEX Ochrona Zdrowia; LEX Ochrona Zdrowia Standard/Optimum/Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com