Szkolenie online

Ochrona danych osobowych pracowników i kandydatów do pracy z uwzględnieniem najnowszych zmian

Ochrona danych osobowych pracowników i kandydatów do pracy z uwzględnieniem najnowszych zmian
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

W trakcie szkolenia zostanie wskazane co, jak, na jakiej podstawie i przez jaki okres można lub trzeba przetwarzać aby nie narazić się na zarzut naruszenia zasad ochrony danych osobowych oraz Kodeksu pracy. Omówione zostaną kategorie danych i dokumentów, które można zbierać w trakcie rekrutacji i zatrudnienia. Odpowiemy co zrobić aby prowadzić monitoring zgodnie z prawem, w tym w szczególności jakie są granice monitoringu oraz jak prawidłowo uregulować te kwestie.

Omówione zostanie również przetwarzanie danych w związku z funkcjonowaniem zfśs ze szczególnym uwzględnieniem projektowanych zmian w tym zakresie. Wyjaśnimy czego może żądać pracodawca, kto może przetwarzać dane oraz jak długo przechowywać dane, które zostały zebrane w celu przyznania świadczeń z funduszu.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Każdy pracodawca przetwarza dane osobowe na bardzo szeroką skalę, które wykorzystywane są w wielu różnych celach. Zbieranie i przetwarzanie danych zaczyna się już na etapie rekrutacji, trwa przez cały okres zatrudnienia jak również już po ustaniu stosunku pracy. Mając na uwadze szereg obowiązków pracodawcy, przetwarza on dane osobowe różnego rodzaju i w wielu różnych celach. Dlatego też proponujemy praktyczne szkolenie, które wyjaśni szereg kwestii związanych z przetwarzaniem danych przez pracodawców ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian w tym zakresie.

Monitoring wizyjny i przetwarzanie danych zbieranych w toku rekrutacji to obszary, które znalazły się w planie kontroli Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo od 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe zasady prowadzenia akt osobowych oraz pozostałej dokumentacji pracowniczej, wprowadzające m.in. nowe rodzaje dokumentów, które należy przechowywać czy też nowe okresy ich przechowywania. Dotyczy to również danych zebranych w trakcie procesu rekrutacji. Ponadto projekt zmian do Kodeksu pracy wprowadza kolejne zmiany w zakresie danych, które pracodawca może zbierać od kandydatów do pracy i kandydatów. Zmiany obejmują również modyfikację przepisów dotyczących monitoringu oraz danych zbieranych i przetwarzanych w związku z prowadzeniem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Prelegenci

Prelegenci

male

Paweł Sych

Radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z prawem pracy związał się już na studiach, broniąc pracy w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Wojciecha Barana. Doświadczenie zdobywał, pracując w krakowskich kancelariach zajmujących się kompleksową obsługą prawną. Następnie kontynuował rozwój w warszawskich korporacjach oraz prowadząc własną praktykę. W zakresie jego szczególnych zainteresowań znajduje się między innymi problematyka zwolnień grupowych, równego traktowania w zatrudnieniu, jak również kwestie związane z rozwiązywaniem sporów, zarówno polubownie jak i na drodze sądowej.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 16 kwietnia 2019 r. o godzinie 10:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 9:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów: Serwis Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Silver/Gold/Prestige; Serwis HR Gold/Prestige; HR ;Kadry Standard/Optimum/Premium ;BHP Standart/Optimum/ Premium ;Serwis BHP Gold;Vademecum Głównego Księgowego Silver/Gold/Platinum ;Vademecum Głównego Księgowego Administracja Silver/Gold ;Vademecum Głównego Księgowego Oświata Silver/Gold ;Vademecum Dyrektora Finansowego ;Vademecum Doradcy Podatkowego ;Vademecum Biegłego Rewidenta ;Finanse Premium ;Księgowość Standard/Optimum/Premium ;Księgowość w Administracji Standard/Optimum ;Context Podatki ;Navigator Procedury Podatkowe ;Gamma Biznes ;LEX Ochrona Danych Osobowych

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com