Szkolenie online

Przyszłość weryfikacji struktury własnościowej na gruncie regulacji AML – Pakiet AML i wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Przyszłość weryfikacji struktury własnościowej na gruncie regulacji AML – Pakiet AML i wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Obszar regulacji dotyczących przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu („AML/CFT”) podlega dynamicznym zmianom. Szczególnie rewolucyjny charakter będą mieć zmiany przewidziane unijnym pakietem AML/CFT. Szkolenie jest odpowiedzią na zgłoszone przez uczestników poprzednich szkoleń dot. Pakietu AML zapotrzebowanie szczegółowego omówienia poszczególnych planowanych zmian. W związku z tym, na warsztat wzięty zostanie temat zmian w procesie weryfikacji struktury własnościowej oraz zmian dotyczących rejestrów beneficjentów rzeczywistych. W trakcie szkolenia omówione zostaną również główne tezy wyroku TSUE wydanego w sprawach C-37/20 i C-601/20 oraz jego potencjalne implikacje dla sposobu funkcjonowania rejestrów beneficjentów rzeczywistych w państwach członkowskich.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

1. Pakiet AML – co się na niego składa i jaki jest jego status?
2. Ewolucja regulacji unijnych w zakresie obowiązku weryfikacji struktury własnościowej.
3. Zmiany przewidziane Pakietem AML w obszarze obowiązku identyfikacji i weryfikacji beneficjentów rzeczywistych.
4. Wyrok TSUE w sprawach C-37/20 i C-601/20 – główne tezy i implikacje dla sposobu funkcjonowania rejestrów beneficjentów rzeczywistych.

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

  • • pracowników służb prawnych,
    • komórek AML i compliance
    • AML Oficerów i Oficerów Compliance w instytucjach obowiązanych.

Prelegenci

Prelegenci

dr Magdalena Jaczewska-Żurek

Senior Associate w warszawskim biurze Taylor Wessing. W swojej praktyce koncentruje się na sprawach z zakresu bankowości i finansów, w szczególności obejmujących doradztwo w obszarze regulacji finansowych na rzecz banków, zakładów ubezpieczeniowych, domów maklerskich oraz funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo przygotowuje, wdraża, a także przeprowadza audyty wewnętrzne obejmujące procedury m.in. AML, jak również opracowuje odpowiednie oceny ryzyka.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 17 marca 2023r. o godz. 10:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 9:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

  1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX ( podaj login i hasło używane do logowania do posiadanego pakietu LEX)
  2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie 
  3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
  4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
  5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

Banki Standard/Premium

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com