Szkolenie online

Zadania podmiotów leczniczych i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa

Zadania podmiotów leczniczych i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Specustawa o koronawirusie czy wprowadzenie stanu epidemii, nałożyły na podmioty lecznicze i zatrudniony w niej personel medyczny szereg nowych obowiązków, ale też przyznały pewne uprawnienia. W jaki sposób dostosować się do nowej sytuacji prawnej oraz jakie zadania ciążą na podmiotach medycznych w związku z przeciwdziałeniem epidemii koronawirusa dowiesz się na szkoleniu on-line już 1 kwietnia!

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Znaczący wzrost zarażeń koronawirusem w Polsce, wymaga coraz dalej idących obostrzeń. Przyjęcie specustawy o przeciwdziałaniu koronawirusowi, wprowadzenie stanu epidemii (a prędzej stanu zagrożenia epidemicznego), to przykładowe działania władz, które wpłynęły na życie obywateli, ale także codzienne funkcjonowanie podmiotów leczniczych oraz zatrudnionego w nim personelu.

 

Przyjęte w ostatnim czasie drastyczne zmiany w prawie dotyczące działalności placówek medycznych, przysparzają wielu pytań i wątpliwości. W jaki sposób rozliczać świadczenia udzielane w związku z przeciwdziałaniem koronawirusowi, jakie szczególne obowiązki może nałożyć Minister Zdrowia czy Główny Inspektor Sanitarny na podmioty lecznicze, czy też w jakim przypadkach dopuszczalne będzie dokonywanie zakupów przez szpital z pominięciem przepisów prawa zamówień publicznych, to przykładowe wątpliwości z jakimi mierzą się podmioty lecznicze.

 

Szereg pytań dotyczy również postępowania samego personelu medycznego w czasie epidemii. W jakim przypadku lekarz może zostać skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii czy też jakie są zasady postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie korowirsuem, to tylko przykłady wątpliwości z jakimi od niedawna muszą mierzyć się lekarze i pielęgniarki.

 

Chcąc przybliżyć szpitalom oraz zatrudnionym w nich lekarzom czy pielęgniarkom najważniejsze zasady funkcjonowania w czasie epidemii, zachęcamy do udziału w naszym specjalnym webinarze Zadania podmiotów leczniczych i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa, który odbędzie się 1 kwietnia o godz. 11.

 

Jakie ważne z punktu widzenia podmiotów leczniczych oraz personelu medycznego kwestie zostaną na nim poruszone? W ramach webinaru nasza ekspertka p. Agnieszka Sieńko, kompleksowo omówi takie zagadnienia jak:
1. Wpływ specustawy o koronawirusie na działalność podmiotów leczniczych, w tym m.in.
• zasady udzielania i finansowania świadczeń z związku z przeciwdziałaniem COV
• nakładanie specjalnychobowiązków na podmioty lecznicze przez MZ oraz GIS
• dopuszczalność zwolnienia podmiotów leczniczych ze stosowania procedur budowlanych i zamówień publicznych
2. Stan epidemii - co oznacza dla podmiotów leczniczych
• jakie obostrzenia wprowadza stan epidemii z punktu widzenia podmiotów leczniczych?
• na czym polega możliwość wystawiania zleceń w wyroby medyczne przez telefon?
• jak zmieniły zasady dostarczania oryginały skierowania do świadczeniodawcy?
3. Skierowanie personelu medycznego do pracy przy zwalczaniu epidemii
• kto może zostać zobowiązany do świadczenia pracy przy zwalczaniu epidemii?
• jak wygląda procedura kierowania do pracy?
• jakie są prawa i obowiązki osób skierowanych do pracy przy zwalczaniu epidemii (
• m.in. kwestia wynagrodzenia oraz zapewnienia zwrotu kosztów związanych z wykonywaniem zleconych zadań)?
• jaka odpowiedzialność karna grozi za uchylanie się od pracy przy zwalczaniu epidemii
4. Zadania lekarza dotyczące postępowania z pacjentem podejrzanym oraz zarażonym
5. Obowiązki sprawozdawcze personelu oraz placówki medycznej z działalności przeciwepidemicznej
6. Zasady hospitalizacji pacjentów zarażonych koronawirusem

 

W ramach szkolenia będą również Państwo mogli zadać naszemu ekspertowi pytania na czacie, dotyczące problematyki poruszonej na szkoleniu. Uczestnicy webinaru będą również mogli uzyskać specjalny certyfikat, po uzyskaniu oceny pozytywnej z testu sprawdzającego wiedzę zdobytą w ramach szkolenia.

Prelegenci

Prelegenci

Agnieszka Sieńko

Specjalistka w dziedzinach prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego, a także pracownik naukowo - dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Stały współpracownik Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, gdzie cyklicznie publikuje eksperckie opracowania książkowe i elektroniczne, a także realizuje szkolenia z zakresu prawa ochrony zdrowia i prawa medycznego. Obecnie w ramach własnej kancelarii prowadzi obsługę podmiotów leczniczych, w tym dużych szpitali publicznych. Zajmuje się także obsługą prawną innowacyjnych projektów dedykowanych rynkowi usług medycznych.

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Szkolenie online odbędzie się 1 kwietnia 2020 r. o godzinie 11:00. 

 

Zapisy prowadzone są do godziny 10:00 w dniu szkolenia.​

 

Mail z linkiem do szkolenia zostanie wysłany na dzień przed i w dniu szkolenia.

 

Szkolenie online jest bezpłatne dla klientów Wolters Kluwer, którzy posiadają przynajmniej jeden z wymienionych produktów:LEX Ochrona Zdrowia Standard/ Optimum/ Premium

 

By zapisać się bezpłatnie na szkolenie online, prosimy przed zapisem o wylogowanie się z produktu lex.

 


WAŻNE!


Udział płatny w szkoleniu online jest możliwy tylko po dokonaniu płatności online (metoda płatności Dotpay).  

 

 


Jakie są wymagania techniczne, aby móc uczestniczyć w szkoleniu online?

Aby móc komfortowo korzystać ze szkoleń online zalecamy korzystanie z następującego sprzętu:

komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4, 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 oraz 80.

 

Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s - dla zapewnienia stabilności aktualna wersja przeglądarki (zalecamy Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer) oraz wtyczki Adobe Flash, głośniki lub słuchawki.

Kontakt

Kontakt

Kontakt w sprawie szkolenia:

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:
Magdalena Karasek, magdalena.karasek@wolterskluwer.com

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com