Szkolenie online
12:00 13.12.2021

Ciągłe zmiany przepisów? LEX Księgowość – zobacz, jak szybko dotrzeć do informacji i rozwiązać problem

Ciągłe zmiany przepisów? LEX Księgowość – zobacz, jak szybko dotrzeć do informacji i rozwiązać problem
Bezpłatne
 

Ostatni rok to maraton zmian, poczynając od wprowadzenia opodatkowania CIT spółek komandytowych, zmian dotyczących ujmowania faktur korygujących czy ogłoszonego w ostatniej chwili pakietu e-commerce. Z początkiem 2022 r. podatnicy będą musieli się zmierzyć z rewolucyjnymi zmianami wprowadzanymi w ramach Polskiego Ładu oraz przygotować do wystawiania faktur ustrukturyzowanych.

Działy Księgowości, Biura Rachunkowe czy Doradcy Podatkowi muszą radzić sobie z ogromną ilością zmian w przepisach, często uchwalanych w dużym pośpiechu i wprowadzanych w krótkim czasie. Jak odnaleźć się w gąszczu nowych przepisów? Jak szybko otrzymać odpowiedzi na coraz trudniejsze pytania?

Celem szkolenia online jest przedstawienie konkretnych zasobów w serwisach podatkowych LEX, które mogą być pomocne w codziennej pracy księgowego oraz doradcy podatkowego. Zaprezentowane zostaną najnowsze komentarze autorów, poradniki a także wzory pism i narzędzia. Podczas szkolenia omówione zostaną również kluczowe funkcje serwisów podatkowych LEX.

 

Szczegóły szkolenia

Program

Program

Program

 

Część I: Omówienie zasobów i metod dotarcia do wszystkich dokumentów na poniższych przykładach:

 • Polski Ład
 • Krajowy System e-Faktur
 • Podpisywanie sprawozdania finansowego

 

Część II: Kluczowe funkcje serwisu.

 • Jak dotrzeć do potrzebnych informacji?
  • Proste dotarcie do kluczowych dokumentów za pomocą paneli na pulpicie księgowym.
  • Wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki oraz łatwe zawężanie wyników wyszukiwania.
 • Jak korzystać z porad ekspertów? Centrum Pomocy Profesjonalisty – omówienie form i zasad kontaktu z ekspertami merytorycznymi (mailowo, telefonicznie, uczestniczenie w szkoleniach online „na żywo” z możliwością zadawania pytań).
 • Jak szkolić się ze zmian w przepisach w czasie, który Tobie odpowiada? Korzystanie z nagrań szkoleń online zawartych w serwisie.
 • Jak pracować z aktem prawnym? Nawigacja w ramach aktów, wersje czasowe przepisów, korzystanie z dokumentów merytorycznie powiązanych z przepisem, drukowanie, zapisywanie, wysyłanie.
 • Jak bez wysiłku śledzić zmiany w prawie podatkowym? Alerty - ustawianie automatycznych powiadomień o zmianach w aktach prawnych i/lub przepisach.
 • Jak skrócić czas ponownego dotarcia do kluczowych dokumentów? Aktówka – miejsce w serwisie,  w którym możesz przechować najistotniejsze dokumenty z LEX.

 

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 13 grudnia 2021r. o godz. 12:00. Potrwa 1 godzinę

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz na maila podanego podczas zapisu e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM oraz otwarte porty 1935, 443 i 80
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox.

Informacje o cenie i terminach

Cena szkolenia:
Bezpłatne
Termin i miejsce:
13.12.2021 , 12:00
Czas trwania:
1h

Zgłoszenia

Termin zgłoszeń upływa:
2021-12-13 r.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com