Szkolenie online

Rozwiązanie i wygaśnięcie stosunku pracy z nauczycielem - obowiązki kadrowe dyrektora

Rozwiązanie i wygaśnięcie stosunku pracy z nauczycielem - obowiązki kadrowe dyrektora
W chwili obecnej nie mamy ustalonego terminu szkolenia,
skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy organizować to szkolenie ponownie

Okoliczności rozwiązania i wygaśnięcia stosunku pracy z nauczycielem są ściśle wskazane w pragmatyce zawodowej nauczycieli. Z tego względu do ustania stosunku pracy – a więc jego rozwiązania, jak i wygaśnięcia, może dojść w wyniku ziszczenia się zdarzenia wskazanego w przepisach Karty Nauczyciela i posiłkowo w przepisach Kodeksu pracy.

Poza klasycznym przykładem rozwiązania stosunku pracy, wskazanego w art. 20 Karty Nauczyciela, istnieją inne konstrukcje prawne, z którymi wiąże się ustanie wzajemnych praw i obowiązków dyrektora oraz nauczyciela.

Szkolenie poświęcone jest omówieniu tych pozostałych trybów powodujących fakultatywny lub obligatoryjny skutek w postaci ustania stosunku pracy nauczyciela.

Szczegóły szkolenia

Program

Program

 1. Pojęcie ustania stosunku pracy
 2. Rozwiązanie stosunku pracy wskutek porozumienia stron
 3. Rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn leżących po stronie nauczyciela wskazanych w KN
 4. Wygaśnięcie stosunku pracy nauczyciela

 

Dzięki szkoleniu dowiesz się w szczególności:

 • Kiedy dochodzi do ustania stosunku pracy,
 • W jakich okolicznościach można, a w jakich należy rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, jakie terminy powinny być uwzględnione,
 • jakie obowiązki natury faktycznej rodzą się po stronie dyrektora w związku z rozwiązaniem stosunku pracy nauczyciela lub jego wygaśnięciem – obowiązek wydania świadectwa pracy, ustalenie ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, odprawa,
 • nieuzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego – jako nowa przesłanka rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem,
 • Jak rozwiązać stosunek pracy z dyrektorem, kto wykonuje czynności pracodawcy wobec dyrektora,
 • Jakie okoliczności powodują wygaśnięcie stosunku pracy – stan nieczynny, nieprzystąpienie do pracy, odmowa podjęcia pracy przez nauczyciela pozostającego w stanie nieczynnym, śmierć – konsekwencje prawne, w tym dla bliskich zmarłego nauczyciela.

 

Szkolenie adresowane jest do:

 • dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek,
 • pracowników Wydziału Edukacji w jednostkach samorządu terytorialnego, oraz
 • pracowników jednostek obsługujących jednostki oświatowe.

Prelegenci

Prelegenci

Agata Piszko

Prawnik, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oświatą na szczeblu samorządowym, prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie oświaty i pragmatyki zawodowej nauczycieli. Od 2009 r. współpracuje w firmą Wolters Kluwer – w serwisie LEX Prawo Oświatowe, autor odpowiedzi na pytania, komentarzy i wzorów z tematyki oświatowej, prawa pracy, prawa samorządu terytorialnego. 

Organizator

Organizator

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.  

 

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.

Informacje organizacyjne

Informacje organizacyjne

Termin i czas trwania

Szkolenie odbędzie się 21 lutego 2023r. o godz. 12:00. Potrwa 1,5h.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są do godz. 11:00 w dniu szkolenia.​

Ze względów bezpieczeństwa rejestracja na webinar jest dwustopniowa i odbywa się w 5 krokach:

 1. Najpierw zaloguj się do Twojego produktu LEX (przycisk Zaloguj się na górze tej strony).
 2. Następnie kliknij w zielony przycisk „Zapisz się”, który pojawi się w prawym górnym rogu na tej stronie mailem i danymi do których jest przypisana licencja Lex.
 3. Po zapisaniu się otrzymasz e-mail potwierdzający rejestrację (nie odpowiadaj na niego).
 4. Dzień przed oraz w dniu szkolenia otrzymasz e-mail z linkiem kierującym do webinaru. Zdarza się, że wiadomości z linkiem do szkolenia trafiają do folderu SPAM. Prosimy o jego sprawdzenie.
 5. Kliknij w link i poczekaj na rozpoczęcie webinaru.

 

Wymagania techniczne
- komputer z procesorem co najmniej 2GHz Pentium 4 oraz 2GB pamięci RAM
- Internet o prędkości pobierania co najmniej 1Mb/s
- dla zapewnienia stabilności połączenia sugerujemy korzystanie z przeglądarki CHROME lub Mozilla Firefox.

 

Po szkoleniu

Nagranie webinaru będzie bezpłatnie dostępne w Twoim produkcie LEX. Aby je obejrzeć, kliknij w kategorię Zasoby (menu po lewej stronie ekranu głównego LEX). Następnie wybierz Komentarze i publikacje. Odnośnik do nagrań to kategoria Szkolenia online.

 

 

Dla kogo szkolenie

Dla użytkowników LEX

Szkolenie jest bezpłatne dla klientów, którzy posiadają jeden z poniższych programów LEX:

 

 

Prawo Oświatowe Standard/Optimum,/Premium 

 

 

Sprawdź, czy posiadasz jeden z tych produktów. Zaloguj się do LEX i wybierz kategorię Mój LEX w menu po lewej stronie ekranu głównego. Po kliknięciu wyświetli Ci się nazwa produktu/ów LEX, którego jesteś użytkownikiem.

 

 

Osoby niebędące naszymi klientami (płatne szkolenia)

Jeśli nie jesteś użytkownikiem LEX, serdecznie zapraszamy do płatnego udziału w szkoleniu. Wystarczy, że zapiszesz się na tej stronie, a następnie zapłacisz za szkolenie metodą Dotpay- jedyna metoda płatności za szkolenie jaką realizujemy (kliknij w czerwoną ramkę na górze tej strony). Zapraszamy!

Organizatorzy i partnerzy

Organizator

Zapytaj o ofertę na szkolenie specjalnie dla twojej firmy (jako szkolenie zamknięte)

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami aby dopytać kiedy będziemy to szkolenie organizować ponownie

Wyślij zapytanie
Kontakt w sprawie szkolenia:

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

Ogólna infolinia: 801 04 45 45

 

Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com

 

Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl

 

Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com

 

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach ich przetwarzania, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Ci prawa: dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzieliłeś określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, przysługuje nam prawo przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem: pl-ochrona.danych@wolterskluwer.com