Bądź na bieżąco
Zapisz się na Newsletter!
10.00-10.15 – Przywitanie gości i rozpoczęcie zjazdu - Małgorzata Pomianowska, Redaktor Naczelna miesięcznika "Dyrektor Szkoły"
10.15-11.00 - Wykorzystanie zasobów ludzkich w zarządzaniu szkołą. Perspektywa menedżera – Jarosław Kordziński
Współczesny menedżer musi dbać o ducha wydajności, a tu bardzo ważne są nie tylko baza czy technologie, ale przede wszystkim postawa i zaangażowanie zatrudnionych osób.
Zarządzanie zasobami ludzkimi to nie tylko dobór kadr, ustalanie zadań czy delegowanie odpowiedzialności, ale również podejmowanie działań kształtujących motywację wewnętrzną oraz rozwijających świadomość celów i odpowiedzialność za proces dochodzenia do ich realizacji. Jedną z form modelowania tego typu zachowań jest coaching. Współczesny menedżer może, a nawet powinien w swojej codziennej praktyce menedżerskiej stosować różne formy coachingu. Szczególnie godnym polecenia jest coaching grupowy, który pomaga w sposób skuteczny nie tylko precyzować oczekiwane rezultaty, ale budować dookoła nich zespół świadomych i zaangażowanych osób.
11.00-11.45 - System Zarządzania Informacją w szkole. Analiza gromadzonych danych jako narzędzie wspierające realizację wizji rozwoju szkoły oraz zarządzanie placówką oświatową – Leszek Ciesielski, Dyrektor I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni im. Zasłużonych Ludzi Morza
11.45-12.00 - przerwa kawowa
12.00-13.00 - Prawne narzędzia w motywowaniu i dyscyplinowaniu pracowników – Iwona Kobus
• Prawne narzędzia motywowania pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych
• Zasady dotyczące stosowania środków dyscyplinujących, z uwzględnieniem specyfiki Karty Nauczyciela, przepisów dotyczących pracowników samorządowych oraz Kodeksu pracy
• Odpowiedzialność porządkowa oraz odpowiedzialność dyscyplinarna
13.00-13.15 – Polska Rama Kwalifikacji – narzędzie dla pracodawców i uczących się, wspomagające rynek pracy – Instytut Badań Edukacyjnych
Zgodnie z nową podstawą programową system edukacji opiera się na efektach uczenia się. Szkoły i uczelnie koncentrują się na skuteczności przedsięwzięć edukacyjnych. Zamiast mówić o „przerobieniu materiału” i „ukończeniu szkoły”, możemy mówić o „nauczeniu się”. Po zmianach wprowadzonych w szkolnictwie w centrum uwagi znalazły się efekty uczenia się. Są one równie ważne z punktu widzenia uczących się, jak i pracodawców. To, co łączy te dwie grupy, to Polska Rama Kwalifikacji, która stworzy spójną podstawę dla zmian aktualnie wdrażanych w edukacji – zarówno w oświacie, jak i w szkolnictwie wyższym. Dzięki Polskiej Ramy Kwalifikacji, która jest opracowywana w ramach projektu „Kwalifikacje po europejsku”, sposób opisywania efektów uczenia się stanie się czytelnym komunikatem dla pracodawców, potwierdzającym rzeczywiste kwalifikacje absolwentów.
13.15-14.00 – przerwa na przekąski
14.00-14.10 – rozstrzygnięcie konkursu
14.10-15.10 - Praca zespołowa indywidualistów. O budowaniu zespołów i współpracy w szkole. – Katarzyna Szczepkowska-Szcześniak
Praca zespołowa powinna stanowić podstawę funkcjonowania każdej szkoły. Jest to zarówno wymóg prawny, jak i niezbędny warunek zapewniający efektywność i rozwój szkoły jako organizacji. Współpraca nauczycieli pozwala na bardziej spójną realizację zadań wychowawczych, dydaktycznych i opiekuńczych. Ewaluacja zewnętrzna przywiązuje wagę do tego zagadnienia. W obszarze zarządzanie placówką na poziomie B oczekuje się, że nauczyciele wspólnie planują działania podejmowane w placówce, rozwiązują problemy doskonalą metody i formy pracy. Budowanie efektywnych zespołów to na pewno zadanie lidera – dyrektorki/dyrektora. Nie jest to proste. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest dokumentowanie pracy zespołowej. Jak to robić, aby nie przerodziło się to w protokołowanie każdego słowa i było naprawdę przydatne?
15.15 - zakończenie III zjazdu Akademii Zarządzania "Dyrektora Szkoły"
ekspert, szkoleniowiec, stały współpracownik "Dyrektora Szkoły". Specjalizuje się m.in. w organizacji pracy szkoły, nadzorze pedagogicznym i zarządzaniu oświatą. Autor licznych projektów, szkoleń oraz artykułów i książek z zakresu nadzoru pedagogicznego, metod pracy wychowawczej, współpracy z rodzicami, planowania i realizacji własnego rozwoju, zarządzania placówkami oświatowymi.
Dyrektor I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni im. Zasłużonych Ludzi Morza. Nauczyciel dyplomowany z 35 letnim stażem pedagogicznym, posiada III st. spec. zawodowej w dziedzinie nauczania biologii. Autor programu nauczania zatwierdzonego w MEN, współautor innowacji pedagogicznej, tzw. klas uniwersyteckich realizujących program nauczania we współpracy z uczelniami wyższymi Trójmiasta.
Ukończył liczne kursy, szkolenia i seminaria z zakresu metodyki, pedagogiki, profilaktyki, zastosowania technologii informacyjnych i komputerowych. Jest egzaminatorem OKE. Opracował upowszechniający się w całej Polsce nowatorski autorski system analiz wyników maturalnych, tj. metodologię i założenia oprogramowania komputerowego „Analizator matur”. System został rekomendowany w publikacji Prof. dr hab. B. Niemierko „Kształcenie szkolne. Podręcznik skutecznej dydaktyki” (WSiP S.A. Warszawa 2007). Był wielokrotnie prelegentem na szkoleniach i konferencjach w zakresie nauczanego przedmiotu, w zakresie edukacji ekologicznej, ochrony środowiska edukacji regionalnej oraz dydaktyki i metodyki nauczania. Prowadził szkolenia nt. metodologii opracowania programów autorskich, szkolenia w zakresie obsługi komputera i stosowania technologii informatycznych w nauczaniu i zarządzaniu w szkole, w zakresie pomiaru dydaktycznego i egzaminowania min. w związku z opracowaniem własnej autorskiej koncepcji analizowania wyników egzaminów zewnętrznych wspartej oprogramowaniem komputerowym ProgMan. Opracował podstawy metodologiczne i organizacyjne programu komputerowego „System Zarządzania Informacją” ProgMan, który wspiera zainteresowanych dyrektorów w efektywnym zarządzaniu szkołą i podnoszeniem jakości jej pracy.
Radca prawny w Biurze Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, były pracownik m.in. Departamentu Prawnego Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Specjalizuje się w prawie pracy, administracyjnym i gospodarczym. Z doświadczeniem w zakresie wykładów i szkoleń w ww. dziedzinach. Posiada doświadczenie zawodowe w legislacji i zagadnieniach unijnych.
Pedagog specjalny, nauczycielka akademicka, absolwentka studiów podyplomowych: edukacja niezależna UW, nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym oraz zarządzanie oświatą. Terapeutka Integracji Sensorycznej i krótkoterminowej terapii rodzin. Od 10 lat prowadzi Integracyjne Przedszkole z grupami heterogenicznymi wiekowo. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz oświaty. Prowadzi szkolenia i wykłady dla kadry pedagogicznej i rodziców. Publikuje, głównie zajmując się problematyką dzieci w wieku przedszkolnym oraz współpracą osób dorosłych – nauczycieli i rodziców.
Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw. Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.
W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia online i konferencje.
"Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej" to najlepsze czasopismo dla dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych, odpowiedź na zapotrzebowanie dyrektorów, pomoc w ich codziennej pracy. "Dyrektor Szkoły" to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania, prawa, finansów oraz polityki oświatowej. Poruszamy te zagadnienia, za które odpowiedzialność ponosi dyrektor szkoły, harmonogram poszczególnych artykułów dostosowując do kalendarium roku szkolnego i zadań stojących przed dyrektorem.
Kwartalnik dedykowany osobom zajmującym się edukacją elementarną -poświęcony jest edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Znajdziecie w nim Państwo:
Przed Szkołą stanowi forum wymiany doświadczeń praktycznych, rozwiązań organizacyjnych i pedagogicznych - przykładów dobrej praktyki.
Służymy radą i pomocą, a także korzystamy z doświadczeń przedszkoli niepublicznych i innych form wychowania przedszkolnego.
Przed Szkołą cieszy się zaufaniem 5000 czytelników. Jego tematyka jest dostosowywana do zgłaszanych przez Państwa potrzeb i sugestii.
Redaktorem prowadzącym jest Ewa Brańska.
Progman jest częścią Wolters Kluwer, największego wydawcy publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim.
Progman oferuje kompleksowe i zintegrowane rozwiązania informatyczne dla szkół, przedszkoli, samorządów oraz innych jednostek sektora budżetowego. Szczególną uwagę zwraca na potrzeby placówek oświatowych, zwłaszcza w okresie zmian legislacyjnych oraz intensywnych reform w edukacji. Stały rozwój merytoryczny i technologiczny proponowanego oprogramowania wpływa na rosnący udział w rynku oświatowym i poszerzające się grono klientów. Jednocześnie jakość oferowanych rozwiązań i świadczonych usług, od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Miarą sukcesu marki Progman jest wiedza, doświadczenie oraz długotrwałe relacje z klientami.
Szeroki zakres oferty obejmuje systemy do:
Serwis Prawo Oświatowe to informacje o przepisach prawa oświatowego, pomoc w ich interpretacji i praktycznym zastosowaniu.
Jest to narzędzie nieodzowne w zarządzaniu szkołą, przedszkolem i inną placówką oświatową.
Serwis Samorządowy Wolters Kluwer tworzony jest z myślą o wszystkich osobach, którym bliska jest tematyka samorządową. Na stronie znajdują się informacje przydatne dla pracowników administracji samorządowej oraz radnych jednostek samorządu terytorialnego.
W Serwisie Samorządowym zamieszczamy informację prawną związaną z organizacją i funkcjonowaniem samorządu terytorialnego oraz z zadaniami realizowanymi przez organy samorządu. Tu również znajdą Państwo Aktualności, a także szersze opracowania zagadnień nurtujących środowisko samorządowców.
Na łamach Serwisu Samorządowego publikujemy, koncentrujące się na praktycznych aspektach omawianego zagadnienia, komentarze specjalistów. Znajdujące się w kategorii Sprawy Samorządowe publikacje zawierają konkretne przykłady rozwiązań, jakie mogą być zastosowane przez specjalistę w danej sytuacji. Wskazują także na doktrynalne problemy związane z danym zagadnieniem. Ich zawartość sprawia, że są użyteczne w wielu przypadkach i odpowiadają potrzebom różnych Użytkowników.
W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo opisane w przyjazny sposób najnowsze informacje z zakresu szeroko pojętego prawa samorządowego. W kategorii Omówienia zmian w prawie nasi eksperci prezentują Państwu najświeższe informacje dotyczące zmian w prawie. W kategorii Omówienie orzecznictwa codziennie prezentujemy Państwu opracowania najważniejszych orzeczeń dla samorządu terytorialnego.
Kategoria Pytania i odpowiedzi zawiera wyczerpujące odpowiedzi ekspertów na praktyczne pytania z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy, prawa budowlanego, prawa ochrony środowiska, zamówień publicznych czy ochrony zdrowia. Poruszamy wszystkie najważniejsze tematy związane z działalnością samorządu.
Serwis internetowy to także wybrane ujednolicone akty prawne, teksty orzeczeń wraz z uzasadnieniem, przydatne wzory i glosy. W Serwisie Samorządowym znajdą Państwo również informacje o szkoleniach, konferencjach oraz o promocjach i najlepszych publikacjach branżowych z oferty księgarni Profinfo.pl. Integrujemy aktywnie środowisko samorządowców – Serwis Samorządowy www.samorzad.lex.pl
Przez ponad dwadzieścia lat Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) zmienia oblicze polskiej edukacji. Daje możliwość zdobycia zarówno wiedzy podstawowej, jak i specjalistycznej, w sposób formalny i akademicki oraz pozaformalny i praktyczny. Umożiwia rozwijanie pasji w odległych krajach i lokalnych społecznościach.
FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu kilkunastoma edukacyjnymi programami europejskimi. W latach 2007-2013 koordynowała w Polsce programy „Uczenie się przez całe życie” ( Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz „Młodzież w działaniu”. Wiarygodność Fundacji przełożyła się na zaufanie, jakim ją obdarzono, powierzając jej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.
Równolegle Fundacja realizuje europejskie inicjatywy informacyjno-edukacyjne: European Language Label, eTwinning, Eurodesk Polska, Europass, Eurydice i EPALE. Wspiera również współpracę z krajami Wschodu poprzez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Centrum Współpracy SALTO z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu. FRSE od kilku lat jest też operatorem Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego działającego w ramach EOG oraz Funduszu Stypendialnego Sciex-NMSch. FRSE realizuje działania w ramach Priorytetu III: Wysoka jakość systemu oświaty POKL oraz Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER).
Unia Metropolii Polskich powstała w 1990 r. wg projektu Instytutu Miasta pt. „Tyle państwa ile miasta”, z inicjatywy prezydenta m. st. Warszawy, aby realizować partnerstwo stolicy Rzeczypospolitej z innymi głównymi miastami Polski, w celu umocnienia pozycji naszego kraju w Europie i w świecie.
Od 1993 r. UMP ma formę fundacji. Jej Radę stanowią prezydenci 12 centralnych miast metropolii polskich. Rada wybiera sześcioosobowy Zarząd z prezesem, skarbnikiem i sekretarzem. W UMP współdziałają prezydenci, wiceprezydenci, sekretarze, skarbnicy, dyrektorzy wydziałów i eksperci z miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. Przewodniczącym Rady UMP jest Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, natomiast Prezesem Zarządu UMP jest Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego jest stowarzyszeniem o zasięgu wojewódzkim, które działa od 2000 roku. Celem działania Związku jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów środowiska wiejskiego oraz współdziałanie z gminami w zakresie działalności nad podniesieniem dobrobytu kulturalnego i materialnego gmin wiejskich. Obecnie do Związku należą 4 gminy (na 110 gmin możliwych) z obszaru województwa podlaskiego. Wspólne działania za pośrednictwem Związku pomagają w sposób zorganizowany walczyć o interesy członków. Działania prowadzone są na wielu płaszczyznach. Dotyczą zarówno negocjacji ze stroną rządową, szczeblem wojewódzkim oraz z instytucjami mającymi w zakresie swego działania sprawy mieszkańców wsi, wymiany doświadczeń pomiędzy członkami, jak też działań w celu gospodarczego i kulturalnego rozwoju gmin.
BLIŻEJ PRZEDSZKOLA zajmuje się działalnością skierowaną do nauczycieli wychowania przedszkolnego:
Miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA to profesjonalne scenariusze zajęć i artykuły wraz opracowanymi do nich pomocami dydaktycznymi, tworzone przy współpracy z autorytetami wychowania przedszkolnego i nauczycielami. Serwis blizejprzedszkola.pl to baza pomocy dydaktycznych dla nauczycieli przedszkoli, ale Użytkownicy także są twórcami tej strony – to miejsce ich aktywności, dzielenia się doświadczeniem i inspiracjami poprzez zamieszczanie relacji z przedszkolnych wydarzeń czy zapraszanie do konkursów organizowanych przez placówki.
To również Wydawnictwo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, czyli publikacje dla nauczycieli i rodziców oraz Akademia Edukacji – Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli, organizująca szkolenia na zamówienia rad pedagogicznych.
Dziennik Warto Wiedzieć to ogólnopolski portal poświęcony problematyce funkcjonowania samorządu terytorialnego. Portal prowadzony jest w formule dziennika, a wydawcą jest Związek Powiatów Polskich (więcej o ZPP na stronie www.zpp.pl). Materiały umieszczane w Dzienniku Warto Wiedzieć kierowane są zarówno do pracowników samorządowych, radnych, jak i do innych osób zainteresowanych bliższym poznaniem zagadnień istotnych dla działania gmin, powiatów i województw.
Portal www.szkolywpolsce.pl to internetowy katalog szkół wyższych, szkół językowych i szkół policealnych znajdujących się na terenie całej Polski.
Nie musisz wychodzić z domu, aby znaleśźć szkołę odpowiednią dla Ciebie. Wystarczy, że skorzystasz z naszej wyszukiwarki i sprawdzisz oferty szkół w Twoim województwie lub w innym województwie.
Kliknij na wybranym województwie na mapie lub wybierz z listy rozwijanej pod mapką, aby zobaczyć listę szkół z podziałem na szkoły wyższe, szkoły językowe lubszkoły policealne
Portal www.szkolywpolsce.pl powstał aby skutecznie połączyć przyszłych uczniów danej szkoły z najlepszą szkołą w danym regionie. Osoby szukające szkoły znajdą za naszym pośrednictwem najlepszą szkołę. W naszej bazie znajdują sie sprawdzone i renomowane szkoły w Polsce. Wszystkie dane są aktualne i sprawdzane przez naszych konsultantów. Jeśli zaś nie wiesz jaką szkołę wybrać mamy nadzieje ze nasz serwis - spis szkół pomoże Wam wybrać kierunek swojej edukacji
Przed nami dziewiąty rok Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły". Wzmacnianie bezpieczeństwa uczniów jest jednym z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2012/2013 - Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2012/2013 Rokiem Bezpiecznej Szkoły.
Miesięcznik „Dyrektor Szkoły” całym sercem popiera tę inicjatywę. Wiemy bowiem, jak ważna jest ona i jak wiele potrzeba wiedzy i starań, aby zapewnić warunki bezpieczeństwa, jak też przyjaznego i zdrowego kliematu w środowisku szkolnym.
Jak sprawić, aby szkoła była dla ucznia miejscem bezpiecznym? Jakie obowiązki w zakresie regulacji prawnych spoczywaja na dyrektorze szkoły? Gdzie szukać wsparcia? O tym będziemy mówić podczas I zjazdu Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” 2012/2013.
II zjazd tegorocznej Akademii Zarządzania 2013 poświęcimy tradycyjnie już bieżącym problemom prawnym„Problemy prawne dyrektorów szkół w 2013 roku”, a III zjazd AZDS 2013 technikom menedżerskim, które są niezbędne każdemu efektywnemu szefowi – „Techniki menedżerskie zarządzania zespołem w szkolnych realiach”
Od tego roku wzbogacamy Akademię Zarządzania „Dyrektora Szkoły” o kursy specjalistyczne, w ramach których będą Państwo mogli pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności z różnych zakresów niezbędnych menedżerowi placówki oświatowej.
Zachęcamy Państwa do zgłaszania ważnych dla kadry kierowniczej oświaty w roku 2013 tematów i zagadnień, zarówno na zjazdy AZDS, jak i na kursy specjalistyczne.
Dlaczego warto
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Ogólna infolinia: 801 04 45 45
Szkolenia:
PL-szkolenia@wolterskluwer.com
Szkolenia Progman:
szkolenia.progman@wolterskluwer.pl
Szkolenia Kancelaria Notarialna:
PL-szkolenia.zam@wolterskluwer.com